Jesteś tutaj: Strona główna > Dla mediów > Aktualności > Grupa ORLEN konsoliduje aktywa logistyczne
dopasuj rozmiar czcionki:AAA
 
 

Aktualności

Grupa ORLEN konsoliduje aktywa logistyczne

01-06-2017

Obszar Usług Kolejowych Spółki Euronaft Trzebinia należący do ORLEN Południe S.A., wszedł w skład majątku spółki ORLEN KolTrans z dniem 1 czerwca tego roku. Około 100 osobowa grupa pracowników tej części przedsiębiorstwa, poza zachowaniem dotychczasowych warunków pracy, zyska także dodatkowo możliwość korzystania ze świadczeń pracowniczych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, funkcjonującego w ORLEN KolTrans. 

 
ORLEN KolTrans i Euronaft Trzebinia, przeprowadziły wymagane prawem zawiadomienia organizacji związkowych, Rady Pracowników i Pracowników o planowanym przejściu części zakładu pracy Euronaft Trzebinia.
 
ORLEN KolTrans jest spółką z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN działającą w branży kolejowej od 2001 roku. Oferuje kompleksową usługę w zakresie transportu kolejowego obejmującą krajowy i międzynarodowy transport towarów, serwis i naprawę taboru kolejowego, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic.  Zorganizowana Część Przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia realizowała przewozy od 2005 r w  branży towarów niebezpiecznych, chemii,  kruszyw, piasku czy przewozów specjalnych dla Klientów z Grupy Kapitałowej ORLEN jak i Klientów zewnętrznych.
 
Zakres działalności nowego operatora będzie obejmował m.in. przewóz kolejowy realizowany na terenie Polski, a także czyszczenie, naprawę cystern i lokomotyw w warsztatach w Płocku i Trzebini, zarządzanie bocznicami GK ORLEN w Płocku, Trzebini, Jedliczu, Ostrowie Wlkp., Włocławku, Widełce k/Rzeszowa i wkrótce Olszanicy k/Krakowa, oraz dzierżawę cystern kolejowych.
 
Udział w rynku transportowym ORLEN KolTrans wg. danych UTK za 2016 to 2,27% wg. pracy przewozowej,  a Euronaft Trzebinia to 1,04 %. Z danych z bieżącego roku widać również tendencję wzrostową udziałów w rynku obu spółek.

 

Wiięcej informacji na stronie: ORLEN KolTrans Sp. z o.o.

 

« powrót

 
 
 
Marki Grupy ORLEN